PROHLÁŠENÍ
O ZPRACOVÁNÍ
OSOBNÍCH ÚDAJŮ

 

 

Aktuální informace:

Kurzy, semináře, programy:

O PROSPĚŠNÉ
KOMUNIKACI
Vztah a závislost
21. 4. 2018

MUŽI A JEJICH 
IDENTITY

26. 5. 2018

KURZ RELAXAČNÍCH
TECHNIK
od 4. 9.2018

Euromed Praha - NEUROLOGIE

 

Spolupracujeme:PSYCHOTERAPIE

 

 

 

Psychoterapie je obor, v kterém terapeut pomáhá klientovi v tom, aby dosáhl cílů, na kterých se předem společně dohodli, při čemž používá psychologických prostředků.

Společně dohodnuté cíle se mohou týkat:

  • odstranění příznaku nemoci (úzkosti, deprese, psychosomatických potíží apod.)
  • zvládnutí aktuální složité situace
  • rozvíjení pacientovy osobnosti

Naše psychoterapeutické programy jsou vhodné:

pro ty, kteří trpí úzkostmi, depresemi, závislostí (včetně poruch příjmu potravy)pro ty, které trápí partnerské nebo rodinné potíže, ztráta životní radosti a smyslu, nadměrné pracovní zatížení.pro ty, kdo mají potíže vyrovnat se s úspěchem nebo neúspěchem nebo se těžko sžívají se změnou životní situace.

Clinterap nabízí integrovanou formu psychoterapie, v které se jednotlivé metody kombinují a používají v těch chvílích, kdy je to pro daný případ vhodné.

U nás používané terapeutické techniky:

  • prvky z hlubinné psychoterapie (slouží k ujasnění a zpracování minulých prožitků zejména prožitků z dětství)
  • techniky vedoucí k lepšímu uvědomění si vlastního prožívání a schopností vyjadřovat své prožitky
  • kognitivní techniky sloužící k zlepšení orientací v konkrétních situacích
  • nácvikové techniky, kde se klienti učí adaptabilnějším způsobům chování
  • interakční terapie slouží k zlepšení orientace v mezilidských vztazích a k ujasnění si vlastní role při tvorbě vztahů a zkoušení nových způsobů chování se ve vztazích
  • relaxační techniky vycházející z autogenního tréninku vedou k zlepšené schopnosti prožívání a řízení svých tělesných pocitů a sebeovládání.

Všechny používané metody obsahují rovněž prvky podpory a přijímání, což je důležité k tomu, aby klient mohl k zlepšení v rámci terapie dostatečně využít i svůj vlastní potenciál. Forma a průběh psychoterapie je s klienty domlouvána individuálně dle jejich potřeb. Konkrétní programy probíhají formou individuální, skupinové a relaxační terapie. Jednotlivé formy s mohou kombinovat. Nabízíme krátkodobější terapie, trvající do 3 měsíců, jejichž cílem může být překonání aktuální konkrétní situace, nebo nastolení konkrétně definované izolované změny. Poskytujeme i dlouhodobější terapeutické programy, které jsou vhodné k dosažení hlubších a trvalejších změn a tím i k snížení rizika opakování aktuální nepříjemné situace. Terapeutické nabídka je doplňována jednorázovými víkendovými tématicky zaměřenými workshopy.

 


 

Zavolejte a dojednejte si návštěvu v naší ambulanci na telefonním čísle 222 510 607.

Objednávat se můžete i bez doporučení vašeho praktického lékaře.

Ordinační doba:

Pondělí 7:00 - 15:00
Úterý 7:00 - 18:00
Středa 7:00 - 15:00
Čtvrtek 7:00 - 16:00
Pátek 7:00 - 15:00

Dopravní spojení MHD: ze zastávky Želivského pojedete autobusem číslo 163 nebo 188 dvě stanice na zastávku Na Palouku. Další možností je linka 133 která jezdí do zastávky Na Palouku ze stanice Florenc.

Pojedete-li autem, tak v okolí naší ordinace je obyčejně bezproblémové parkování (Modré zóny na Praze 10 nejsou zavedeny)

Informace o úhradě za péči:

VZP ČR – Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky, Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, VZP, a.s. - pojištění pro cizince.

Adresa:
Clinterap, s.r.o. Počernická 16, 100 00 Praha 10 Strašnice
tel.: +420 222 510 607
fax: +420 222 510 666
e-mail: info@clinterap.cz


Y2M3NmVhN